Referencie

Frank-Peter Bär (Nemecko)

Môžem povedať, že let na Viper SD4 je skutočne perfektný zážitok. Mám nalietaných niekoľko hodín a nemôžem nájsť nič, čo nie je pozitívne. Viper vynikajúco lieta v rozličných letových podmienkach, v turbulencii je veľmi stabilný, dokonca aj pri bočnom vetre do 15kts. A ešte k tomu nádherne vyzerá.

Diego Donna (Taliansko)

Viper je excelentný dolnoplošník, ktorý je ideálny pre pohodlie a spoľahlivosť.
Má klasický dizajn, perfektne riešený široký podvozok, prednosťou je jednoduchá údržba a nízke náklady. Kabína je najširšia a najpohodlnejšia, akú som kedy zažil na lietadlách tejto triedy. V kabíne je veľmi dobre riešená ventilácia a prúdenie vzduchu. Počas letu som si všimol dve veci: vynikajúco vyvážené krídelka, excelenené vlastnosti v turbulenciách, čo si veľmi cením na lietadlách kategóriách UL/LSA.
Ide o typický "Allrounder" s pevnými a pohodlnými vlastnosťami. Certifikát na vlekanie vetroňov, ktorý vlastní lietadlo Viper, je v tomto prípade úplne opodstatnený.
Počas letu na lietadle Viper si nemusím robiť zbytočné starosti, čo veľmi oceňujem.

Wiliam Harasym (USA)

Veľmi lahodné a krásne lietadlo. Prajem si, aby som v budúcnosti vlastnil právae toto lietadlo. Dobrá práca, nech to tak pokračuje aj naďalej.

Majo Oravec (Slovenská republika)

Ideme go-around a štandardným okruhom ukončujeme predvádzací let. Pristátie je už iba banalita. Viper poslušne poslúcha na každý jeden pohyb riadiacej páky. Veľmi príjemne strávená hodina vo vzduchu ubehla neskutočne rýchlo. Na svedomí to mali letové vlastnosti Vipra, pri ktorých lietadlo reagovalo razantne, presne a dynamicky. Celé to umocnil pocit bezpečia, ale aj pohľad na krásny kraj Šariš rozprestierajúci sa pod nami.

Radek Ligurský (Česká republika)

Po mojej príjemnej osobnej skúsenosti by som lietanie na lietadle Viper odporučil každému, kto si chce lietanie užiť, kto si chce pohodlne zalietať, kochať sa nad moderným vybavením a utešeným dizajnom lietadla. Pre cestovanie, rekreačné i športové ietanie je Viper SD-4 ideálnym riešením, ktoré ocenia i nároční a vášniví piloti či fanúšikovia lietania.

Lennart Arvidson (Švédsko)

Viper je skvelé lietadlo. Vynikajúci dizajn s veľmi precíznou výrobou. Perfektný prostriedok do leteckých škôl a aeroklubov. Som hrdý, že môžem byť obchodným zástupcom spoločnosti TomarkAero.

Ján Pjatak (USA)

Viper SD4 LSA sa vyznačuje dostatkom priestoru aj pre dvoch viac objemnejších dospelých ľudí. Lietadlo Viper SD4 je ideálny aj pre americký trh LSA a spĺňa požiadavky organizácie FAA

Miroslav Rakušan (Česká republika)

Stará poučka hovorí: Ako lietadlo vyzerá, tak aj lieta. V prípade lietadla Viper toto platí na 110 %. Kabina sa odklápa dozadu, nastupovanie je tiež veľmi pohodlné. Prístrojový panel, v našom prípade „Glasskokpit“ so záložnými analogovými prístrojmi, je veľmi priehľadný. Výrobca lietadla ponúka rôzne varianty a úrovne avioniky, každý si príde na svoje.

 

 

up