Prístrojové panely

Ponuka prístrojových panelov

Pozrite si našu ponuku prístrojových panelov - s analógovými prístrojmi alebo digitálnymi, individuálnymi alebo združenými letovými a motorovými prístrojmi a komplexným systémom SkyView. V tejto ponuke nájdete skutočne široký výber možností, prispievajúci ku komfortu a maximalizácii pôžitku a pohody z lietania.

Preto sme našu ponuku rozdelili do týchto rôznorodých oblastí, aby si našiel z tohto výberu skutočne každý, či zanietenec klasických analógových prístrojov, alebo fanúšik moderných digitálnych systémov:

 

1. Verzia "BASIC"   prístrojový panel s analógovými prístrojmi
2. Verzia "CLASSIC"    prístrojový panel s analógovými, komunikačnými a navigačnými prístrojmi
3. Verzia "STANDARD"   prístrojový panel s dvoma digitálnymi prístrojmi EFIS a EMS
4. Verzia "PREMIUM"   prístrojový panel s komplexným systémom SkyView

 

1. Verzia "BASIC"

Podstata tohto prístrojového panela:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Stará dobrá klasika, ideálne riešenie pre skúsených pilotov, alebo pre nadšencov ručičkových ukazovateľov. Aj v dnešnej dobe veľmi obľúbené riešenie mnohých prístrojoviek.

Ľavý panel: analógové prístroje "80 mm": rýchlomer, výškomer, variometer, otáčkomer s meračom letových hodín. Nad prístrojmi sa nachádzajú ukazovatele elektrického priečneho a pozdĺžneho vyváženia, priečny sklonomer (gulička), LED kontrolky uzatvárania kabíny a množstva paliva, ventilačný náporový systém, spínacia skrinka so zabudovanými magnetmi a štartér.

Stredný panel: rádio Garmin SL-40, dole úsekové spínače, nad prístrojovou doskou magnetický kompas.

Pravý panel: analógové ukazovatele "57 mm": hore zľava - tlak oleja, teplota oleja, teplota hláv valcov. Dole zľava: tlak paliva a ukazovatele množstva paliva – ľavá a pravá palivová nádrž. Pravý panel dopĺňajú zľava: tlačidlo na ohrev kabíny, 12 V zásuvka a ventilačný náporový systém.

 

2. Verzia "CLASSIC"

Podstata tohto prístrojového panela:

classic-panel Pôsobivá a ergonomicky praktická verzia analógových prístrojov na kontrolu letu i motora, doplnená o komunikačné, navigačné prístroje.

Ľavý panel: analógové prístroje "80 mm": rýchlomer, výškomer, variometer, otáčkomer s meračom letových hodín. Nad prístrojmi sa nachádzajú ukazovatele elektrického priečneho a pozdĺžneho vyváženia, priečny sklonomer (gulička), LED kontrolky uzatvárania kabíny a množstva paliva, ventilačný náporový systém, spínacia skrinka so zabudovanými magnetmi a štartér. Pod ľavým panelom prístrojovej dosky sa nachádza záchranný balistický systém pre celé lietadlo. Toto skvelé zariadenie prispieva k bezpečnosti a týmto aj väčšej pohode a pôžitku z lietania.

Stredný panel: rádio Garmin SL-40, odpovedač, GPS Garmin AvMap Geopilot II s držiakom, pod GPS úsekové spínače, a ovládanie sytiča, nad prístrojovou doskou magnetický kompas

Pravý panel: analógové ukazovatele "57 mm": hore zľava - tlak oleja, teplota oleja, teplota hláv valcov. Dole zľava: tlak paliva a ukazovatele množstva paliva – ľavá a pravá palivová nádrž. Pravý panel dopĺňajú zľava: ovládanie sacej komory, úsekové spínače, tlačidlo na ohrev kabíny, 12 V zásuvka a ventilačný náporový systém.

 

3. Verzia "STANDARD"

Podstata tohto prístrojového panela:

standard_panel Zobrazovanie údajov na kontrolu letu a zobrazovanie motorových údajov na dvoch samostatných displejoch: EFIS (ukazovateľ údajov na kontrolu letu - ľavý panel), EMS (kontrola motorových údajov -pravý panel), doplnené o záložné analógové prístroje, komunikačné a navigačné prístroje.

Ľavý panel: pod EFIS Dynon D-100 sú umiestnené analógové prístroje: rýchlomer, výškomer, hore priečny sklonomer (gulička), kontrolné LED, hlavné vypínače, ventilačný systém, spínacia skrinka a štartér. Pod ľavým panelom sa nachádza záchranný balistický systém pre celé lietadlo. 

Stredný panel: Rádio Garmin SL-40, odpovedač Garmin GTX 327, GPS Garmin AvMap Geopilot II, dole úsekové spínače a ovládanie sytiča

Pravý panel: EMS Dynon D-120, ovládanie sacej komory a ohrevu kabíny, ventilačný systém a 12 V zásuvka.

 

4. Verzia "PREMIUM"

Podstata tohto prístrojového panela:

premium-panel SkyView systém 10" – komplexný systém na kontrolu letu a systému automatického riadenia (autopilot), kontrolu motorových údajov, komunikačných a navigačných systémov. Táto moderná výbava v tzv. luxusnej verzii ponúka pilotovi a posádke atraktívne podmienky, ako aj komfort a dokonalý pôžitok v každom okamihu letu.

Ľavý panel: SkyView systém 10" (piloti si zvyčajne na displeji v ľavom paneli, miesto kapitána, zvolia zobrazovanie údaje na kontrolu letu), nad SkyView je umiestnené rádio Funkwerk (Filser) ATR 833, LED kontrolky, hlavné vypínače, ventilačný systém, spínacia skrinka, štartér. Pod ľavým panelom sa nachádza záchranný balistický systém pre celé lietadlo. 

Stredný panel: GPS Garmin 695, pod ním úsekové spínače, nad prístrojovou doskou magnetický kompas.

Pravý panel: SkyView systém 10" (piloti si zvyčajne na displeji v pravom paneli zvolia zobrazovanie motorových údajov), vyššie analógový prístroj rýchlomer, USB zásuvka, nižšie ovládanie sacej komory, ohrevu kabíny,  12V zásuvka a ventilačný systém.

 

5. Verzia "EASA"

Podstata tohto prístrojového panela:

premium-panel SkyView systém 10" – komplexný systém na kontrolu letu a systému automatického riadenia (autopilot), kontrolu motorových údajov, komunikačných a navigačných systémov. Táto moderná výbava v tzv. luxusnej verzii ponúka pilotovi a posádke atraktívne podmienky, ako aj komfort a dokonalý pôžitok v každom okamihu letu.

Ľavý panel: SkyView systém 10" (zobrazovanie letových/motorových údajov), nad SkyView sú umiestnené certifikované analógové prístroje Winter: rýchlomer a výškomer., LED kontrolky, hlavné vypínače, ventilačný systém, spínacia skrinka, štartér. Pod ľavým panelom sa nachádza záchranný balistický systém pre celé lietadlo.

Stredný panel: Rádio Funkwerk ATR-833, transponder Filser TRT-800H, GPS Garmin AERA 500, pod ním úsekové spínače, nad prístrojovou doskou magnetický kompas C2400 TopMount - certifikovaný

Pravý panel: SkyView systém 10" (zobrazovanie letových/motorových údajov), vyššie SV - Intercom-2S Dynon horizontálny (ovládanie vnútornej komunikácie v kabíne lietadla), ELT ACK E-04 bezpečnostný vysielač, USB zásuvka, nižšie 12V zásuvka, ventilačný systém, chladenie hláv valcov, ohrev vzduchu do karburátora a ohrev kabíny

up